شرکت بهدانه خوراک نام آوران با افتخار تولید کننده اولین و تخصصی ترین خوراک اردک در اصفهان

اردک

خیلی ها با شنیدن کلمه  اردک و پرورش اردک ناخود آگاه تصویر خطه سرسبز شمالی کشور را به یاد می آورند ، اما در اصل قطب پرورش اردک در ایران متعلق به شهر ورامین و بخش جوادآباد است.

قطب پرورش اردک
بخش جوادآباد ورامین بیش از ۳۰ سال است که بزرگترین پرورش دهنده اردک گوشتی کشور با تولید ۸۰ درصد میزان مصرف کشور محسوب میشود ، جوادآباد ورامین با داشتن آب و هوایی مناسب برای رشد اردک گوشتی مکان مناسبی برای پرورش اردک محسوب میشود از این رو علاقمندان به پرورش طیور به علت دوام اردک در برابر بیماری ها و دوره پرورش کوتاه مدت  این گزینه را برای پرورش انتخاب کردند و با اشتیاق ساکنان شهرهای شمالی ، خوزستان و اصفهان به گوشت گرم اردک ، پرورش  دهنده های زیادی به این شغل روی آوردند.

پرورش دهندگان اردک در ایران به سه دسته کلی تقسیم میشود.

۱-پرورش اردک صغییر
۲-پرورش اردک گوشتی
۳-پرورش اردک مادر

۱-پرورش اردک صغییر:
جوجه اردک صغییر به اردک با سن ۱۰ تا ۲۵ روزه میگویند که پرورش دهنده بعد از تهیه ی جوجه اردک یک روزه ونگهداری ۱۰ تا ۲۵ روز از اردک ها ان ها را روانه بازار میکند. مشتری اصلی این نوع اردک ها شالیکاران شمالی (برای رها سازی در شالیزار) و پرورش دهندگان ماهی (برای رها سازی در استخر ماهی) هستند. این نوع پرورش معمولا از فروردین که شالی کاران شروع به کاشت برنج میکنند شروع و تا اواخر آبان ماه ادامه پیدا میکند.

۲-پرورش اردک گوشتی:

این دسته از پرورش دهندگان به دو دسته تقسیم میشوند ، -پرورش دهندگان صنعتی :
این دسته از افراد بعد از تهیه ی جوجه یک روزه اردک شروع به تغذیه آن ها میکنند و طی پرورش ۵۰ تا ۷۰ روزه  وزن آن ها را به ۱۹۰۰ تا ۲۵۰۰ گرم میرسانند.

– پرورش دهندگان سنتی:
پرورشدهندگان سنتی شالی کارانی هستند که بعد از برداشت برنج و تهیه ی جوجه اردک صغییر و رها سازی در شالیزار به مدت دو ماه اردک های خود را به بازار عرضه میکنند ، اردکهایی که در شالیزار پرورش پیدا میکنند گوشت لذیذ تر و بدون چربی دارند ، و مشتری پسند تر از پرورش صنعتی میباشند.

۳-پرورش اردک مادر:
این دسته از پرورش دهندگان اردک های خود را پنج تا شش ماه نگه میدارند تا به بلوغ جنسی برسند به محض رسیدن به بلوغ جنسی برای هر شش اردک ماده ، یک نر نگه میدارند و بقیه نر ها را از دوره خارج میکنند.اردک ها بعد از شش ماه شروع به تخمگذاری میکنند ، تخم ها را باید در داخل دستگاه گذاشت و جوجه یک روزه آن ها را فروخت این پرورش دهندگان به علت بازار فروش جوجه یک روزه و نوسانات بازار استرس بالایی دارند .

درازا و حجم بال اردک نسبت به سایر طیور متوسط است و مرغابی اهلی بدین دلیل به خوبی نمی‌تواند پرواز کند. حرارت طبیعی بدن اردک ۷/۴۰ درجهٔ سانتی‌گراد و تعداد نبض آن به طور متوسط ۳۱۲ دفعه در دقیقه و تعداد تنفسش ۱۶ – ۲۸ بار در دقیقه است. سرِ بزرگ و قطر منقار آن در بالا و پایین کم است. بدین ترتیب، از اتصال منقار به یکدیگر برجستگی خاصی از نیمرخ در آن‌ها دیده نمی‌شود.