کنسانتره گوسفندی:

فربه کردن گوسفند با استفاده از تغذیه مناسب و اقتصادی درحداقل زمان را پرواربندی می گویند پرواربندی در بره‌ها ، گوسفندان بالغ و پیر صورت میپذیرید. معمولا برای پرواربندی گوسفند از نژادهای  سنگین وزن مانند نژاد مهربانی و افشار استفاده می شود. بهترین دوره شروع پرواربندی سن 3 تا 4 ماهگی وپایان آن 8 تا 9 ماهگی است . درتغذیه گوسفند پرواری باید از مواد کنستانتره و علوفه خشبی  استفاده نمود.

خواص کنسانتره گوسفند:

بهترین ماده غذایی که مکمل یونجه می باشد.

دارای مواد غذایی عالی چون پروتئین، فیبر که برای تقویت گوسفندان عالی می‌باشد.

کاهش هزینه دامداری

افزایش راندمان تولید در کمترین زمان

تامین کلیه نیازهای ویتامینی و معدنی گوسفند

خوش خوراک بوده و گوسفند با میل آن را مصرف می‌کند

بسته‌بندی شده در کیسه 40 کیلوگرمی

دارای تاریخ تولید و تاریخ انقضاء

مقادیر کنسانتره گوسفند:

شروع مقادیر مصرف برای گوسفندهای کوچک جثه (25 تا 35 کیلو) حداکثر 900 گرم کنسانتره در روز است که طی 3 وعده مساوی 300 گرمی به اضافه 100 تا 150 گرم مخلوط کاه و یونجه در اختیار دام قرار می‌گیرد.

برای گوسفندهای متوسط جثه (35 تا 55 کیلو) حداکثر 1350 گرم کنسانتره در روز که طی 3 وعده مساوی 450 گرمی به اضافه 250 تا 300 گرم مخلوط کاه و یونجه در اختیار دام قرار می‌گیرد.

برای گوسفندهای بزرگ جثه (بالای 60 کیلو) حداکثر 1800 گرم کنسانتره در روز که طی 3 وعده مساوی 600 گرمی به اضافه 450 تا 500 گرم مخلوط کاه و یونجه در اختیار دام قرار می‌گیرد.

چنانچه به هر علت یونجه موجود نبود فقط از کاه گندم به تنهایی استفاده کنید (به یاد داشته باشید که مخلوط یونجه و کاه نتیجه بهتری دارد    

پس از گذشت مدت زمان 14 روز و عادت‌پذیری شکمبه گوسفندان به این جیره، می‌توانید مقدار مصرف را به ترتیب برای گوسفند کوچک جثه تا 450 گرم کنسانتره در هر وعده، گوسفند متوسط جثه تا 600 گرم کنسانتره در هر وعده و گوسفند بزرگ جثه تا 750 گرم کنسانتره در هر وعده افزایش دهید و به همین نسبت نیز مقادیر مخلوط یونجه خشک و کاه گندم در وعده‌های غذایی را نیز افزایش دهید.

نکات مهم در استفاده از کنسانتره گوسفند

از مصرف هم‌زمان مواد کنسانتره دیگر با این خوراک خودداری گردد.

امکان دسترسی به آب آشامیدنی کافی و بهداشتی در تمام مدتی که از این فرمول تغذیه می‌شود برای گوسفند فراهم باشد.

محل نگهداری کیسه‌های محتوی این خوراک باید کاملا خشک، خنک و دور از نور آفتاب و رطوبت باشد.

در هر وعده به میزان مورد نیاز گوسفندها خوراک کنسانتره در آخورها توزیع شود.

جهت هرگونه سوال یا هماهنگی در زمینه پرورش گوسفند میتوانید با تلفن 09139256724 تماس حاصل نمایید.